Servis

Elektrobicykel je výrobok, ktorý pre spoľahlivú funkciu vyžaduje poctivú údržbu a pravidelnú kontrolu. Pri dodržiavaní nasledujúcich pokynov Vám bude elektrobicykel spoľahlivo slúžiť.


Záruka sa vzťahuje na skryté vady materiálu, nie na jeho opotrebenie.

Prvá garančná prehliadka je zdarma.
Garančná prehliadka by mala byť vykonaná najneskôr do mesiaca alebo po odjazdení 100km - je možné ju vykonať aj skôr, keď sa objaví nejaká bežná porucha v dôsledku dosadania jednotlivých komponentov. Kedže každý z elektrobicyklov je nový, nejazdený, tieto poruchy sú bežné a odstrániteľné pri garančnej prehliadke, preto sa odporúča nepokúšať sa opravovať a zasahovať do komponentov a súčiastok elektrobicykla a čo najskôr sa zastaviť na garančnú prehliadku. Vsetky opravy, alebo výmeny komponentov zverte autorizovanému servisu elektrobicyklov.
Pri neodborných zásahoch sa vystavujete riziku úrazu a straty záruky.

 

Pred každou jazdou skontrolovať nastavenie sedla a riadítok, funkčnosť bŕzd, kolies a tlaku v plášťoch.

Týždenne skontrolovať tlak v plášťoch, funkčnosť bŕzd, čistotu reťaze.

Mesačne namazať všetky lanká, čapy bŕzd, kĺby radiacich páčok, skontrolovať stav brzdových gumičiek, prípadne ich vymeniť.

Štvrťročne preskúšať vycentrovanie kolies, dôkladne prečistiť reťaz, meniče prevodov a všetky znečistené časti, v odbornom servise nechať skontrolovať funkčnosť odpruženej vidlice.
Pokiaľ je Váš elektrobicykel vybavený kotúčovými brzdami, skontrolovať opotrebenie brzdových platničiek.

Ročne si v odbornom servise nechať vyčistiť ložiská, náboje, stredové a hlavové zloženie, vymeniť poškodené lanká a bowdeny, skontrolovať kotúčové brzdy.
Uvoľnené úkony sú určené na údržbu elektrobicyklov, ktoré sa bežne používajú v bežných podmienkach.